Współpraca z firmą GlobalLogic

Zdajemy sobie sprawę, że najważniejszym aspektem kształcenia studentów na uczelni wyższej jest jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do wejścia na rynek pracy. Dlatego kładziemy nacisk na jakość kształcenia a przede wszystkim staramy się unowocześniać treści kształcenia tak aby spełniały oczekiwania przyszłych pracodawców.
Z tego względu w tym roku nawiązaliśmy współpracę z koszalińskim oddziałem firmy GlobalLogic.

GlobalLogic to firma świadcząca usługi inżynierii cyfrowej, w zakresie rozwoju oprogramowania. Firma specjalizuje się w inżynierii oprogramowania dla platform chmurowych, oprogramowania wbudowanego, Internetu rzeczy, motoryzacji, aplikacji mobilnych i bezpieczeństwa. W polskich oddziałach firmy znajduje się dział Health&Care w którym rozwija się oprogramowanie urządzeń wykorzystywanych medycynie.
Efektem współpracy jest modyfikacja programu studiów na kierunku poprzez:
  • dodanie nowych przedmiotów i modyfikację już istniejących przedmiotów zawartych w Module Informatyki i Komputerowego Wspomagania Inżynierii Biomedycznej, z których część będzie prowadzona przez pracowników firmy GlobalLogic
  • Ustalenie nowego programu nauczania na specjalności Informatyka w Medycynie nakierowanego na oprogramowanie urządzeń medycznych, tworzenie aplikacji komputerowych wykorzystywanych w medycynie i kontrolę jakości oprogramowania.
Informujemy, że zmianami zostaną objęci studenci już w najbliższym roku akademickim 2020/2021. Gratulujemy więc dobrego wyboru już przyjętym i zapraszamy do zapisów bo rekrutacja wciąż trwa! Nie zwlekaj!