Dzień Otwarty na Politechnice Koszalińskiej

Za nami kolejny Dzień Otwarty Politechniki Koszalińskiej, na którym zaprezentowano ofertę i zaplecze edukacyjne naszej uczelni. Przedstawiciele każdego kierunku studiów przygotowali interaktywne stoiska, przy których na uczestników dnia otwartego czekały do wykonania drobne zadania. Wykonanie każdego z zadań nagradzane było pieczątką w „Indeksie Dnia Otwartego”, który uprawniał do odbioru atrakcyjnych nagród związanych z naszą uczelnią. Ponadto w laboratoriach i salach wykładowych kampusu przy ul. Śniadeckich przygotowano ciekawe pokazy i wykłady. Z okazji dzisiejszego święta, na wszystkie panie czekała miła niespodzianka.

W tym wydarzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli Inżynierii Biomedycznej. Na stoisku w holu głównym dr inż. Przemysław Ceynowa zaprezentował sprzęt do EKG, a uczestnicy dnia otwartego musieli odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego bije nasze serce?”. Ponadto można było sprawdzić swoje umiejętności manualne w sterowaniu dronem przy użyciu symulatora lotu lub wysłuchać wielu ciekawostek o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie inżynierii biomedycznej.

Uczestnicy mieli możliwość odwiedzenia naszego Laboratorium Mikrobiologicznego, w którym dr Ewa Czerwińska przygotowała pokaz pn. „Mikroskopia fluorescencyjna – obserwacja mikroorganizmów”, w trakcie którego można było obejrzeć pod mikroskopem jak wyglądają mikroorganizmy żyjące w naszym otoczeniu, zapoznać się z działaniem aparatury laboratoryjnej i zdobyć ciekawą wiedzę z zakresu mikrobiologii.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkania z grupami ze szkół z Redła, Słupska, Bonina, Kalisza Pomorskiego oraz Koszalina. Dziękujemy za wasze zainteresowanie i chęć zdobywania wiedzy, która objawiła się mnóstwem ciekawych zadawanych przez was pytań. Serdecznie zapraszamy do kolejnych spotkań, także w ramach lekcji a maturzystów zachęcamy do studiowania na inżynierii biomedycznej.