Regulamin
Regulamin Konkursu Medycyna In Silico – Informatyka w Medycynie
§ 1 Postanowienia ogólne
- Niniejszy Regulamin określa zasady uczestnictwa w Konkursie Medycyna In Silico – Informatyka w Medycynie organizowanym w roku szkolnym 2020/2021 przez Politechnikę Koszalińską w tym Katedrę Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Mechanicznym, zwanym dalej Konkursem.
- Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
- Oficjalna strona internetowa Konkursu znajduje się pod adresem inzynieriabiomedyczna.com.pl i na niej będą publikowane wszelkie informacje o Konkursie.
§ 2 Cel Konkursu
- Celem Konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych dyscypliny naukowej i kierunku studiów Inżynieria Biomedyczna oraz specjalności Informatyka w Medycynie
- Udział w Konkursie oznacza akceptację warunków wszystkich postanowień niniejszego Regulaminu.
§ 3 Organizator Konkursu
- Organizatorem Konkursu jest Politechnika Koszalińska, Wydział Mechaniczny, Katedra Inżynierii Biomedycznej.
- Patronat nad Konkursem sprawują Klaster LifeScience Kraków oraz Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, Zabrze
- Sponsorem nagród w Konkursie jest Towarzystwo Wieży Clausiussa, Koszalin i Rektor Politechniki Koszalińskiej
- Osobą odpowiedzialną za wszystkie sprawy związane z organizacją i przebiegiem Konkursu jest przewodniczący Komisji Konkursowej przy współpracy z członkami Komisji wyszczególnieni w §5 niniejszego regulaminu.
§ 4 Zakres tematyczny Konkursu
Konkurs obejmuje zagadnienia związane z zastosowaniem Informatyki w Medycynie, w szczególności:
- Telemedycyna i telematyka medyczna;
- Symulacja komputerowa w zastosowaniach inżynierii biomedycznej
- Sztuczna inteligencja i Big Data w medycynie
- Inteligentne algorytmy w opiece zdrowotnej
- Zaawansowane metody wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w diagnostyce i leczeniu
- Modelowanie i symulacja komputerowa w planowaniu zabiegów medycznych
§ 5 Przebieg konkursu
- Konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacji i finału. Poszczególne etapy Konkursu będą odbywały się w następujących terminach:
Etap I (eliminacje) – dnia 1.11.2020 r.-15.01.2021 r.
Etap II (finał) – dnia 15.02.2021 r. (data może ulec zmianie, w takim przypadku informacja zostanie podana na oficjalnej stronie Konkursu). - Eliminacje przeprowadza się w formie korespondencyjnej za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej: inżynieriabiomedyczna.com.pl
- Zadanie konkursowe polega na opracowaniu koncepcji funkcjonowania aplikacji komputerowej/mobilnej o tematyce medycznej, mającej zastosowanie w medycynie bądź inżynierii biomedycznej wpisującej się w zakres tematyczny Medycyny In Silico podany w § 4 niniejszego regulaminu.
- Koncepcję działania aplikacji należy przedstawić w formie graficznej: tj. jednostronicowego plakatu lub prezentacji multimedialnej, max. 5 slajdów. Grafika powinna zawierać nazwę aplikacji i w sposób schematyczny przedstawiać sposób i efekt działania aplikacji, wykorzystywane przez aplikację urządzenia i zasoby (sygnały biologiczne, czujniki, rejestratory, algorytmy, bazy danych itp.), obsługę aplikacji przez użytkownika, najważniejsze elementy interfejsu użytkownika. Do projektu należy dołączyć opis tekstowy funkcjonowania aplikacji (max. 2 strony A4, czcionka Times New Roman 12 pkt, odstępy między wierszami pojedyncze).
- Zgłoszenie do Konkursu jest jednoznaczne z nadesłaniem pracy konkursowej. Prace konkursowe wysyłane są za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Konkursu.
- Termin nadsyłania prac konkursowych: 15 stycznia 2021 r. godz. 23:59 (data może ulec zmianie, w takim przypadku informacja zostanie podana na oficjalnej stronie Konkursu).
- Komisja konkursowa jako najważniejsze kryteria oceny prac będzie brała pod uwagę: innowacyjność pomysłu, samodzielność w wykonaniu pracy, potencjalny stopień przydatności aplikacji, poziom opracowania, tj. dokładność opisu funkcjonowania aplikacji biorąc pod uwagę wszystkie jej aspekty, możliwość realizacji w praktyce.
- Do finału zakwalifikowane zostanie 10 najlepszych prac, których autorzy przygotują prezentację na temat opracowanej koncepcji aplikacji. Forma prezentacji jest dowolna – według pomysłu uczestnika. Można wykorzystać np. planszę, rzutnik, komputer, pokaz itp. Czas prezentacji 5-7 min.
- Komisja konkursowa dopuszcza przyznanie wyróżnień w konkursie wśród finalistów.
- Finał odbędzie się w jednej z dwóch form w zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej i zaleceń Ministerstwa Zdrowia: 1) na terenie Politechniki Koszalińskiej – dokładny adres, wskazówki dojazdu i sprawy organizacyjne zostaną podane po ogłoszeniu wyników eliminacji. 2) w formie zdalnej za pośrednictwem platformy Zoom lub MS Teams – wskazówki i dane do logowania zostaną podane uczestnikom po wydaniu decyzji w sprawie formy przeprowadzenia finału. Na prośbę uczestników finał może zostać zorganizowany w formie hybrydowej.
- Do uczestnictwa w Finale zaprasza się finalistów konkursu oraz wszystkich pozostałych uczestników.
- Koszt udziału uczestników w finale nie jest pokrywany przez Organizatora.
- Konkurs ma charakter indywidualny.
- Liczba uczestników biorących udział w Konkursie jest nieograniczona.
- Lista osób zakwalifikowanych do finału zostanie ogłoszona w ciągu pięciu dni roboczych od daty zakończenia przyjmowania zgłoszeń. Wyniki zostaną opublikowane na oficjalnej stronie Konkursu.
§ 6 Warunki uczestnictwa
- Uczestnikiem Konkursu może być każdy uczeń szkoły średniej, który zgłosi się do Konkursu.
- Zgłoszenia do Konkursu (nadsyłanie prac konkursowych) będą przyjmowane od dnia 1.11.2020 r. do dnia 15.01.2021 r. za pośrednictwem formularza, który Organizator Konkursu udostępni na oficjalnej stronie Konkursu.
- Uczestnicy zobowiązani są do wskazania nauczyciela prowadzącego pracę (opiekuna) i poinformowanie go o zamiarze wzięcia udziału w konkursie. W przypadku otrzymania przez uczestnika tytułu Laureata nagrodę pieniężną otrzyma nauczyciel wskazany w formularzu.
- Formularz dotyczący uczestnictwa w Konkursie zawiera: imię, nazwisko, datę urodzenia, nazwę i adres szkoły, nazwisko nauczyciela opiekuna oraz dane przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego w przypadku uczestników, którzy nie ukończyli 18 roku życia.
- Uczestnicy Konkursu, aby wziąć udział w Konkursie obowiązani są złożyć oświadczenie następującej treści:
„Oświadczam, że zapoznałem/am się z Regulaminem Konkursu Medycyna In Silico – Informatyka w Medycynie organizowanego przez Politechnikę Koszalińską, w tym Katedrę Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej i akceptuję jego postanowienia”,
- Uczestnicy Konkursu, którzy nie ukończyli 18 lat, aby wziąć udział w Konkursie, zobowiązani są dodatkowo przedstawić zgodę przedstawiciela ustawowego bądź opiekuna prawnego na udział w Konkursie o następującej treści:
„Wyrażam zgodę na udział osoby małoletniej w Konkursie Medycyna In Silico – Informatyka w Medycynie. Oświadczam, że zapoznałem/am się z Regulaminem Konkursu Medycyna In Silico – Informatyka w Medycynie organizowanego przez Politechnikę Koszalińską, w tym Katedrę Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej i akceptuję jego postanowienia”
§ 7 Komisja konkursowa
- W celu przeprowadzenia Konkursu powołuje się Komisję konkursową, zwaną dalej „Komisją”.
- W skład Komisji wchodzą:
- prof. dr hab. Jerzy Ratajski, przewodniczący, PK;
- prof. dr hab. n. med. Piotr Wilczek, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii Zabrze
- mgr inż. Kazimierz Murzyn, Klaster Life Science, Kraków
- prof. dr hab. inż. Roman Major, Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN, Kraków
- dr inż. Przemysław Ceynowa, PK;
- dr Łukasz Szparaga, PK;
- dr Ewa Czerwińska, PK;
- mgr inż. Katarzyna Mydłowska, PK;
- Do zadań Komisji należy:
- przeprowadzenie Konkursu oraz czuwanie nad jego prawidłowym przebiegiem,
- sprawdzenie poprawności złożonych Prac Konkursowych,
- wyłonienie laureatów Konkursu.
- Przewodniczący Komisji kieruje pracami Komisji oraz ogłasza wyniki Konkursu.
- W przypadku czasowej niemożności wykonywania obowiązków przez przewodniczącego Komisji, wyznacza on swojego zastępcę spośród pozostałych członków Komisji.
§ 8 Nagrody i wyróżnienia
- Wszyscy uczestnicy Konkursu zostaną uhonorowani dyplomami uczestnictwa.
- Uczestnicy Konkursu zaproszeni do uczestnictwa w finale uzyskują tytuł finalisty i zostają uhonorowani stosownymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
- Komisja konkursowa powołana przez Organizatora po wysłuchaniu prezentacji finalistów wyłoni osoby zajmujące kolejno miejsca od pierwszego do trzeciego, które nagrodzone zostaną nagrodami rzeczowymi.
- Zdobywcy trzech pierwszych miejsc uzyskają tytuł Laureata Konkursu Medycyna In Silico – Informatyka w Medycynie. W przypadku podjęcia studiów na Politechnice Koszalińskiej, kierunek: Inżynieria Biomedyczna Laureaci zostaną zaproszeni do udziału w konferencji Forum Innowacji dla Zdrowia i Jakości Życia, Kraków Expo 2021, gdzie przedstawią swoje prace konkursowe w specjalnym panelu. Podczas wyjazdu Laureaci zaproszeni zostaną do zwiedzania laboratoriów Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Religi w Zabrzu i zapoznania się z działalnością Fundacji. W przypadku odwołania konferencji organizator zaprosi laureatów do udziału w innym wydarzeniu o zbliżonym charakterze.
- Nauczyciele (zgłoszeni opiekunowie) Laureatów Konkursu zostaną uhonorowani nagrodami pieniężnymi w wysokości 300 PLN.
- Warunkiem przyjęcia nagrody dodatkowej (wyjazdu) jest podjęcie studiów na Politechnice Koszalińskiej w roku 2021. Przyjęcie na studia odbywa się w drodze postępowania rekrutacyjnego polegającego na zarejestrowaniu się i złożeniu przez kandydata w wymaganym terminie stosowanych dokumentów w Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej. Spis wymaganych dokumentów i terminy ich składania można znaleźć w informatorze dla kandydatów na studia na Politechnice Koszalińskiej i na stronie internetowej.
§ 9 Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. U. UE L 119/1 z dnia 4 maja 2016 r.), zwanym dalej „RODO”, Politechnika Koszalińska informuje, że:
- Administratorem Pani/Pana danych jest Politechnika Koszalińska z siedzibą przy ul. Śniadeckich 2, 75-453 Koszalin
- Administrator wyznaczył w swoim zakresie Inspektora Ochrony Danych (IOD) nadzorującego prawidłowość przetwarzania danych. Można skontaktować się z nim, pod adresem mailowym: iod@tu.koszalin.pl
- Administrator będzie przetwarzać dane osobowe w zakresie wskazanym w formularzu zgłoszeniowym, które są niezbędne do realizacji celu przeprowadzenia i udokumentowania Konkursu.
- Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą przez Administratora w celu przeprowadzenia i udokumentowania Konkursu – podstawą do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit f RODO.
- Politechnika Koszalińska nie zamierza przekazywać Pani/Pana danych poza Europejski Obszar Gospodarczy.
- Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, prawo żądania usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,.
- Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom (administratorom), za wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa.
- Dostęp do Pani/Pana danych osobowych mogą mieć podmioty (podmioty przetwarzające), którym Politechnika Koszalińska zleca wykonanie czynności mogących wiązać się z przetwarzaniem danych osobowych.
- Politechnika Koszalińska nie wykorzystuje w stosunku do Pani/Pana zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym nie wykonuje profilowania Pani/Pana.
- Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie uniemożliwia wzięcie udziału w Konkursie.
- Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do prawidłowego przeprowadzenia i udokumentowania Konkursu.
- Finaliści i Laureaci Konkursu zgadzają się na opublikowanie ich danych (imię, nazwisko, nazwa szkoły, tytuł pracy konkursowej) w ogłoszeniu o wynikach Konkursu zamieszczonym na stronach internetowych Politechniki Koszalińskiej i w Mediach społecznościowych.
- Ma Pan/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pan/Pani, iż przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy RODO.
§ 10 Postanowienia końcowe
- Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu,
- Ewentualne zmiany w Regulaminie nie mogą naruszyć praw nabytych przez uczestników Konkursu.
- Organizatorowi Konkursu przysługuje wyłączne prawo rozstrzygania sporów powstałych w trakcie Konkursu oraz do dokonywania wykładni i interpretacji niniejszego Regulaminu.
- We wszystkich sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, ustawy o ochronie danych osobowych.
Najnowsze komentarze