UWAGA!!!

Ze względu na sytuację w kraju pierwsza edycja konkursu przesunięta na rok szkolny 2020/2021! Prosimy o zapoznanie się z komunikatem.

Szanowni Państwo,

Katedra Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w I edycji Konkursu Medycyna In Silico – Informatyka w Medycynie, skierowanego do uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. Jego celem jest propagowanie zastosowania nowoczesnych technologii informatycznych w medycynie.

Konkurs składa się z dwóch etapów.

Pierwszy, przeprowadzany jest w formie korespondencyjnej. Uczniowie samodzielnie opracowują koncepcję funkcjonowania aplikacji komputerowej/mobilnej mającej zastosowanie w medycynie bądź inżynierii biomedycznej wpisującej się w zakres tematyczny Medycyny In Silico:

  1. Telemedycyna i telematyka medyczna;
  2. Symulacja komputerowa w zastosowaniach inżynierii biomedycznej
  3. Sztuczna inteligencja i Big Data w medycynie
  4. Inteligentne algorytmy w opiece zdrowotnej
  5. Zaawansowane metody wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w diagnostyce i leczeniu
  6. Modelowanie i symulacja komputerowa w planowaniu zabiegów medycznych

Do drugiego etapu zakwalifikowane zostanie 10 najlepszych prac, których autorzy przygotują krótką prezentację na temat opracowanej koncepcji. Forma prezentacji jest dowolna – według pomysłu uczestnika. Można wykorzystać np. planszę, rzutnik, komputer, pokaz, itp.

Uczestniczący w finale uczniowie stoczą bój o cenne nagrody rzeczowe. Organizatorzy przyznają nagrody dla 3 laureatów a także pozostałych finalistów. Przewidziano również nagrody pieniężne dla nauczycieli prowadzących, wskazanych przez laureatów konkursu.

Więcej informacji w Regulaminie.

Serdecznie zapraszamy!